Jav įteisino VoIP duomenų
Į straipsnius
 
JAV ryšių komisija įteisino VoIP pasiklausymą

lrytas.lt ir „Kompiuterijos“ inf.

2006-05-05 15:47

JAV federalinė ryšių komisija (FCC) išleido įsakymą(pdf dok.), liepiantį visiems balso internetu paslaugų teikėjams ir jiems tarpininkaujantiems asmenims leisti klausytis jų teikiamomis paslaugomis perduodamų pokalbių.

CALEA (Communications Assistance for Law Enforcement Act) aktu nurodoma, kad ryšio paslaugas teikianti kompanija turi sudaryti galimybę klausytis jų perduodamų pokalbių. Teisėsaugos pareigūnams kompanija turi pateikti visas reikiamas priemones bei informaciją, kad jie galėtų pasiklausyti įtariamųjų pokalbių.

Remiantis naujuoju įsakymu, nuo 2007 metų gegužės 14 dienos šiam aktui privalės paklusti ir visi balso internetu (VoIP) paslaugų teikėjai. Iki tol kompanijos turės savo lėšomis atlikti visus reikiamus paslaugų pakeitimus, kad jos atitiktų CALEA reikalavimus.

Taigi jau kitąmet jūsų pokalbių „Skype“, „Net2Phone“, „MSN Messenger“ ir kitomis programomis greičiausiai galės klausytis ne tik teisėsauga, bet ir visi norintieji. Problema ta, kad dirbtinai kuriamos saugumo spragos ilgainiui tampa žinomos ir piktavaliams. Pats metas atidžiau panagrinėti PGP autoriaus Philipo Zimmermanno sukurtą „Zfone“ protokolą, kuriuo balso duomenys koduojami patikimu kodavimo algoritmu.

Paruošė: www.lrytas.lt

CopyRight (C) 2005-2009, UAB "Matrix". Visos teisės saugomos.