Windows pataisa gadina koduotų aplankų duomenis
Į straipsnius
 
Nauja „Microsoft“ pataisa gali pažeisti duomenis (in encrypted folders)
lrytas.lt ir „Kompiuterijos“ inf.
2006-09-12 09:34

Vartotojai, kurių „Windows“ sistemose įdiegta KB920958 pataisa, pradėjo skųstis, jog „Windows“ neatkuriamai gadina duomenis. Tik pašalinus šią pataisą problemą pavyksta išspręsti.

„Microsoft Technet“ naujienų portale, vartotojai praneša, kad suglaudintuose NTFS rinkmenų sistemos kataloguose sugadinamas 4096 baitų arba šio dydžio kartotinio rinkmenų turinys. Paskutinių 4000 rinkmenos baitų reikšmė keičiama į 0xdf (simbolis „beta“).

Šią problemą pastebėjo ir „Google Groups“ dalyviai. Kai kurių jų teigimu, sistema gadino ir rinkmenas, kurių dydis nebuvo tiksliai 4096 baitų kartotinis. Tiesa, regis, duomenys gadinami tik kai kuriose rinkmenose. Vartotojų teigimu, „Windows“ sistema gadina tik .jpg, .gif, .swf rinkmenų turinį, nes panašaus dydžio .txt tipo rinkmenos liko nepakeistos. Uždraudus glaudinti katalogus ar pašalinus KB920958 pataisą, „Windows“ nustoja gadinti duomenis.

KB920958 - tai „Windows 2000“ ir „Windows 2000 Server“ operacinių sistemų branduolio kritinės saugumo spragos pataisa. Jos neužtaisius, minėtose operacinėse sistemose galima sužadinti pašalinį programinį kodą ir perimti kompiuterio valdymą.

Tai jau ne pirmas kartas, kai „Microsoft“ pateikiami sistemos lopai, užtaisydami vieną sistemos skylę, joje padaro kitą. Nediegti saugumo spragų pataisų yra gana rizikinga. „Skylėtą“ operacinę sistemą naudojantis kompiuteris gali greitai papildyti interneto zombių armiją ir pradėti dirbti svetimiems asmenims, kurie jūsų kompiuteriu platins virusus, elektroninio pašto šiukšles ar uždirbs pinigų rodydami jums reklamas.

Paruošė: www.lrytas.lt

CopyRight (C) 2005-2009, UAB "Matrix". Visos teisės saugomos.